Formland rykkes formentlig til marts

Der ledes efter nye datoer.

Foto: Tony Brøchner / MCH.

Formland Spring 2021, der skulle have været holdt fra 4.-7. februar rykkes til alternative datoer i marts.

Det sker på grund af Regeringens forlængede coronarestriktioner, der gør det umuligt at gennemføre messer frem til 28. februar 2021. Formland er derfor nødsaget til at finde nye datoer til Formland Spring 2021.

“Vi arbejder allerede på højtryk i samarbejde med branchen og vores samarbejdspartnere for at undersøge mulighederne for afholdelse af Formland Spring i marts. Vi har fået mange positive tilkendegivelser fra udstillerne, og vi melder mere ud, så snart vi har detaljerne på plads,” udtaler Flemming Andersen, projektleder for Formland, og han glæder sig over den store opbakning, der har været fra branchen.

Stockholm Furniture Fair

Sponseret

Stockholm Furniture Fair 2025 fremhæver fremtidens konstruktion og hænderne bag håndværket

Formland

Sponseret

Speak Up!

Relateret indhold

07.07.2025Designbase.dk

Rekordmange ældre fortsætter i arbejde

06.07.2025Designbase.dk

Dansk produktivitet er høj

03.07.2025Designbase.dk

Nu bliver det nemmere at overtage en virksomhed

02.07.2025Designbase.dk

Sådan håndteres de varme dage på arbejdspladsen

01.07.2025Designbase.dk

Digitale stopklodser forhindrer fejl og snyd med fradrag

01.07.2025Designbase.dk

Skjulte abonnementer er ulovlige

27.06.2025Designbase.dk

Ny aftale skal styrke Dankortet

26.06.2025FunNordic ApS

Sponseret

Hâws udvider sortiment – nye kategorier og produkter.

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023