Summer Nordstil er tiltrængt: oplever vækst i udstillerantal

Foto: Messe Frankfurt..

Efter Winter Nordstil løb af stablen, er arrangørerne klar med endnu en messe til sommer. Og det er udstillerne tilsyneladende også. Ifølge Nordstil er der 10 procent flere tilmeldte sammenlignet med Summer Nordstil sidste år.

“Responsen på den kommende Nordstil-messe viser et klart behov for det fysiske møde. Det er tydeligt, at forhandlere – sammenlignet med sidste sommer – kan forvente et bredere produktsortiment i år”, siger Susanne Schlimgen, CEO hos Nordstil.

Messen, der kommer til at foregå 23.-25. juli i Hamborg, byder igen i år innoverende produkter, tips og tricks fra og for industrien og inspiration.

- HCL

Formex

Sponseret

Formex kickstarts the design autumn

Formland

Sponseret

Speak Up!

Relateret indhold

24.10.2025Designbase.dk

Flere gode nyheder til SMV’erne i ny finanslov

23.10.2025Designbase.dk

Nordiske virksomheder omsætter data til forretning

22.10.2025Designbase.dk

Bredt flertal vil trykke på pauseknap for EU-krav til bærerdygtighedsrapportering

22.10.2025Designbase.dk

Danmarks første AI-podcast om arbejdsmiljø

21.10.2025Designbase.dk

Myndighederne forlænger levetiden af dankort til erhverv

21.10.2025Designbase.dk

Nye vejledninger om forbudt brug af AI

21.10.2025Designbase.dk

Bymidten på dagsordenen til kommunalvalget

20.10.2025Designbase.dk

Tre ud af fire SMV’er kæmper med sene betalinger

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023