Spejl med mere

Designbrandet Umbra præsenterer spejlet Vala, der ikke blot er et spejl. Det er også et garderobestativ, et møbel til opbevaring og en smart pladsbesparende opbevaringsløsning til især mindre hjem.

Det multifunktionelle spejl, der er designet af Wesley Chau er en nyfortolkning af den klassiske stumtjener, der integrerer spejl, tøjstativ og hylde, og giver brugeren forskellige indretningsmuligheder.

Spejlet støttes af en metalramme med et pulverlakeret finish, som gør konstruktionen stabil samtidig med, at designet udviser en delikat og minimalistisk ro. Valas industrielle udseende blødgøres af de afrundede kanter på spejl og hylde.

Stockholm Furniture Fair

Sponseret

Stockholm Furniture Fair 2025 fremhæver fremtidens konstruktion og hænderne bag håndværket

Formland

Sponseret

Speak Up!

Relateret indhold

20.02.2025Designbase.dk

Den europæiske møbelindustri: Status, udfordringer og udsigter

13.02.2025Designbase.dk

Danskerne vil ”bo bedre” med miljømærkede møbler

22.01.2025Stockholm Furniture Fair

Sponseret

Stockholm Furniture Fair 2025 fremhæver fremtidens konstruktion og hænderne bag håndværket

06.01.2025Designbase.dk

"På FurnitureFair kan man se, mærke og prøve"

27.12.2024Designbase.dk

Ny platform for ser dagens lys på Stockholm Furniture Fair

16.12.2024Designbase.dk

Stor interesse for ny messe for den danske møbelbranche

13.12.2024Designbase.dk

Et nyt samarbejde i dansk møbelindustri

11.11.2024Designbase.dk

Vegansk læder hos TAKT

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023