Brugskunst
19.01.2021 | Af Kolekto ApS
Der er og vil altid være noget særligt dragende over cirkus og pantomimeteater. Den forunderlige verden af fjollede gøglere og klovne, elegante ballarinaer og stolte soldater på scenen og i den runde manege er magisk.
Indhold fra partner
25.09.2020 | Af Kolekto ApS
Arkitektur ligger de to stiftere af KOLEKTO, arkitekt Eva Wandel og grafisk designer Rikke Nogel stærkt på sinde, så det er ikke så sært, at deres stilsikre kunstserie hovedsageligt er inspireret af netop dette emne. De enkle sort/hvide billeder er markante i deres minimalisme og er lige smukke, hvad enten de indgår i en hel billedvæg, eller der blot hænger et enkelt på væggen.
Designbase.dk anvender cookies, som vi bruger til at huske dine indstillinger og statistik m.m. Når du fortsætter med at bruge websitet accepterer vores nye cookie- og persondatapolitik. Læs mere