Nye, smukke stemninger

PR-foto..

En overflod af bløde puder giver en utrolig luksuriøs fornemmelse og kan samtidig underbygge så forskellige stemninger som tilbagelænet hygge, kølig elegance eller farverig livsglæde. Nu tilføjer Södahl en stribe nyheder til sit sortiment af lækre puder.

Med puder kan man formgive et rum eller en hyggekrog. Formgive en underliggende stemning. Det handler om farver og faconer, om design og detaljer - og så naturligvis også om materialer i høj kvalitet.

Benjamina-puden har det hele. Puden i 100 procent bomuld måler 50x50 cm. og fås nu også i de smukke nordiskinspirerede farver Walnut og Indigo. Det delikate, nærmest håndmalede udtryk med blade i fine organiske former giver et let retro-look - i et næsten grafisk design.

- HCL

Stockholm Furniture Fair

Sponseret

Stockholm Furniture Fair 2025 fremhæver fremtidens konstruktion og hænderne bag håndværket

Formland

Sponseret

Speak Up!

Relateret indhold

01.07.2025Designbase.dk

Hun er en popcornmaskine af ideer

30.06.2025Designbase.dk

SaloneSatellite 2026: En invitation til den næste generation af designere

26.06.2025Designbase.dk

En kreativ scene i bevægelse

25.06.2025Designbase.dk

Et stadig mere bæredygtigt Salone

24.06.2025Designbase.dk

idd köln i ny, opdateret udgave

23.06.2025Designbase.dk

Helsinki Design Week fejrer 20-års jubilæum

19.06.2025Designbase.dk

Er 3 daysofdesign ved at være for stort?

17.06.2025Designbase.dk

Broste Copenhagen sælger sin andel af Kristina Dam Studio

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023