Belgiske Quut lancerer i 2015 en række helt nye produkter herunder to produkter udviklet specielt til badet. Quut designer legetøj, der både er skægt at lege med og kan bruges til mange forskellige ting. De startede med at designe strandlegetøj, men har nu besluttet sig for at lancere deres første to regulære badeprodukter Lili og Sloopi.
Relateret indhold
04.04.2025Designbase.dk
I krydsfeltet mellem data og kreativitet
”Vores mål er at komme tættere på forbrugeren, og til det skal vi bruge data og AI kombineret med erfaring, kreativitet og passion.” Det siger F&H’s nye CMO, 27-årige Benjamin Kloster, der vil skabe Nordeuropas stærkeste inhouse brandafdeling.
01.04.2025Designbase.dk
En ny, ambitiøs strategi og retning for fremtiden
I en tid, hvor design- og interiørbranchen står over for udfordringer og forandringer, har F&H Group sat fokus på fremtiden med en ambitiøs, ny strategi. CCO Morten Hansen fortæller om virksomhedens rejse mod en mere strømlinet og fokuseret organisation.
Hold dig opdateret med designbase.dk
Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.
Se flere temaer
Events
Se alleMESSE C Furniture Fair er den nye messe for hele den danske møbelbranche.
Dato
27.04.2025
Tid
10:00
Sted
Fredericia
A platform to showcase & celebrate great design 3daysofdesign is a festival for dreamers, doers and the design curious.
Dato
18.06.2025
Sted
København
Biggest garden and BBQ trade fair in the world
Dato
24.06.2025
Sted
Köln
Good business is always in season
Dato
26.07.2025
Stedet hvor design- & interiørbranchen mødes
Dato
17.08.2025
Sted
Herning
Formex er en messe for dig, der arbejder inden for gave-, boligtekstil- og boligindretningsbranchen eller medierne. Er du køber, dekoratør, designer, stylist eller arkitekt, er du hjertelig velkommen!
Dato
26.08.2025
Tid
09:30
Sted
Mässvägen 1, 125 80 Stockholm