Henrik Ekelin til Brix Design

Henrik Ekelin starter i jobbet som Nordic Business Manager hos Brix Design den 1. august. Foto: Brix.

Henrik Ekelin, der er et velkendt ansigt i design- og interiørbranchen vil fra 1. august være at finde his Brix Design, hvor han tager plads i en nyoprettet stilling som Nordic Business Manager.

”I coronatiden udviklede vi et tættere samarbejde med vores kunder i Norden, og med Henriks store viden om branchen fra sit mangeårige virke som dansk og skandinavisk salgschef for Le Creuset, er det planen at styrke det samarbejde yderligere, og at servicere vores kunder i Norden endnu bedre på både eksisterende og nye brands, der er på vej”, fortæller Christian Brix-Hansen, der glæder sig til samarbejde med Henrik Ekelin.

aida a/s

Sponseret

Nyheder til bordet fra Confetti

Formland

Sponseret

Udstillere klar med spændende nyheder på Formland Spring

Relateret indhold

25.02.2026Xilium

Sponseret

5 tegn på at din engrosvirksomhed er vokset fra e-conomic

25.02.2026Designbase.dk

Stigende forsikringspriser presser SMV’erne

25.02.2026Designbase.dk

92 millioner kroner skal sparke liv i endnu flere danske bymidter

24.02.2026Designbase.dk

Producentansvaret skal være materialeneutralt

24.02.2026Designbase.dk

Forbrugeroptimismen spirer – trods fortsat usikkerhed

20.02.2026Designbase.dk

DI lancerer historisk 2035-plan

19.02.2026Designbase.dk

Regningen i producentansvaret for emballage sænkes

18.02.2026Designbase.dk

Dansk Erhverv lancerer 2035-plan – og kommer med klar opfordring til politikerne: Kridt skoene og lav reformer

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023